Vstupné a otevírací doba

Flascharův důl je veřejnosti přístupný v období od 1. května do 31. října, od středy do neděle, v době od 9:00 do 17:00, dle aktuálně vypsaných termínů prohlídek v rezervačním systému.

Od 1. listopadu do 30. dubna je důl uzavřen z důvodu ochrany přírody.

PROHLÍDKU JE NUTNÉ REZERVOVAT V REZERVAČNÍM SYSTÉMU! Bez rezervace se může stát, že po příchodu k Flascharovu dolu bude prohlídka již kapacitně naplněna. Nebo naopak, pokud v systému žádná rezervace na daný čas nebude, prohlídka se nemusí uskutečnit.

PLATBA NA POKLADNĚ JE MOŽNÁ POUZE V HOTOVOSTI! Na pokladně Flascharova dolu není možná platba kartou!

Prohlídky začínají v 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 v bílém altánu u pokladny [49.6462758N, 17.8215569E], před vstupem do horní štoly Johann.

Začátek prohlídky může být přizpůsoben zájmu návštěvníků a možnostem průvodců.

Pokud máte již rezervované vstupenky, ale potřebujete rezervaci zrušit, prosím, zavolejte nám nebo napište e-mail.
 

Ceník

Prohlídkový okruh Flascharova dolu zahrnuje prohlídku obou etáží dolu (horní a spodní štoly). Lezní oddělení s žebříky, spojující obě štoly, je možné obejít venkovní trasou po lesní cestě. 

Dospělí 150,-Kč
Děti (do 15 let), studenti (studentský průkaz), osoby nad 65 let, ZTP   100,-Kč
Rodinné vstupné (1 – 2 dospělí, 1 – 3 děti) 350,-Kč
Školní výlety (od 10 dětí) 50,-Kč

 

Rezervace prohlídky pouze v rezervačním systému: https://www.flascharuvdul.cz/cz/rezervace/

Větší organizované skupiny případně e-mailem: info@flascharuvdul.cz

Telefon na průvodce u dolu: +420778531438

 

Flascharův důl dnes

Flascharovým dolem dnes nazýváme dvoupodlažní důlní dílo v lokalitě Nový Svět u Oder.

Horní etáž dolu, v historických mapách nazýváno „štola Johann" je starší a velká část vytěžených komor je již zborcena. Spodní etáž dolu, zvané „štola Hortenzie" po manželce Karla Flaschara, je dochováno v téměř netknutém stavu. Patra dolu jsou propojena 18 metrovým větracím komínem.

Prohlídkový okruh začíná ve štole Hortenzie, prochází 200 metrů dlouhou slednou chodbou do těžební komory. V této komoře se nachází jedna z největších geologických zajímavostí Flascharova dolu, částečně vytěžená vrása. Těžbou břidlice bylo odhaleno čelo vrásy, stěny komory kopírují její ohyb, což umožňuje horninu pozorovat nejen v řezu, ale také ve směru ohybu vrásy, která se prolíná celou komorou.

300m

okruh

90min

dobrodružství